Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

Asortyment gitarowy – dobór odpowiednich dodatków do Twojej gitary

Każdy rozpoczynający swoją przygodę z gitarą, na początku kupuje najprostszą gitarę akustyczną. Po pewnym czasie, gdy zaczynamy na poważnie myśleć o tworzeniu własnej muzyki lub graniu w bardziej poważnym stylu, zaczynamy poszerzać swój gitarowy asortyment.

rzut - sport
Author: Miguel Discart
Source: http://www.flickr.com
Stacjonarnych placówek ze sprzętem muzycznym jest coraz mniej. W dużym mieście, jesteśmy w stanie wciąż wynaleźć jeden czy dwa sklepy ze sprzętem muzycznym, ale w małych miejscowościach są one już rzadkością. Powiększył się natomiast rynek muzyczny w sieci. Sklepów on-line jest bardzo dużo, tak samo jak ofert sprzedaży sprzętu muzycznego używanego. Jednak nie jest to to samo, co wejście do placówki stacjonarnej, otrzymanie informacji od obeznanego pracownika, sprawdzenie sprzętu, wypróbowanie go przed dokonaniem zakupu.
Każdy zaczynający gitarzysta, musi mieć kilka kabli gitarowych. To jedno z bezcennych akcesoriów, potrzebne równie mocno, jak sama gitara albo wzmacniacze gitarowe. Jakość takiego przewodu jest bardzo ważna, także jeżeli wciąż nie umiemy usłyszeć delikatnych różnic w dźwięku. Po pewnym czasie nauczymy się tego. kable instrumentalne są osiągalne w zróżnicowanych długościach oraz grubościach. Nie wolno nabywać ani kabli zbyt krótkich, ani za długich. Najtrafniejsze są kable w zakresie 3-6 metrów. Grubość za to ma duże znaczenie, ponieważ jedynie właściwie gruba osłona, uchroni kable instrumentalne przed uszkodzeniami mechanicznymi, gdy będą wiele razy nadeptywane, przytrzaskiwane drzwiami oraz inne.
Następną kwestią są wyjściówki. Kable instrumentalne można dostać z końcówkami złamanymi albo prostymi. Trzeba je dopasować do posiadanego sprzętu. Poleca się nabywanie kabli z prostą wyjściówką, ponieważ wzmacniacze gitarowe są różnorodne, ale raczej nie będzie do nich pasowała wyjściówka zgięta, a prosta pasuje zawsze.
Jeżeli natomiast chodzi o wzmacniacze gitarowe, dobrze jest zobaczyć opinie o producentach w sieci lub poradzić się na forach dla muzyków. Nie jest to tani sprzęt muzyczny, lecz jeśli myślimy o graniu w grupie muzyków, jest on niezbędny. Sprzęt ten pozwala na wybicie gitary przez dźwięki innych instrumentów, a dzięki temu nie jest ona kompletnie niesłyszalna.

Każdy muzyk zdaje sobie sprawę z ważności jakości akcesoriów muzycznych. Na większej części z nich nie należy sknerzyć, gdyż później opłacimy to podwójnie. Inwestycja w dobry sprzęt zazwyczaj popłaca, z tego powodu zakupy poprzedź gruntownymi poszukiwaniami.