Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

Jak i gdzie szuka się teraz pracy?

Jeśli nie mamy sprecyzowanych planów zawodowych oraz nie wiemy, co mogą robić osoby z naszymi kompetencjami, warto zacząć poszukiwanie pracy od odwiedzenia biura karier. W tym miejscu uzyskamy informacje, dzięki jakim dowiemy się, w których branżach oraz na których stanowiskach mamy szansę pozyskać pracę. To ogromnie istotne, aby zdobyć taki punkt odniesienia, nim poczniemy wysyłać CV. W przeciwnym przypadku możemy odpowiadać nawet na 300 ogłoszeń tygodniowo, a rezultat będzie zerowy.

Następny krok to stworzenie bazy portali ogłoszenia prac, które będziemy regularnie odwiedzać w poszukiwaniu nowiuteńkich propozycji. Na liście powinny znaleźć się nie tylko najpopularniejsze strony, ale też te zawierające ogłoszenia regionalne lub branżowe. Wtenczas można mieć pewność, iż nie pominiemy interesującej propozycji. Sprecyzowanie branży jak też zakresu stanowisk, na jakich możemy pracować, pozwala też na bezpośrednie dotarcie do chlebodawców. Coraz to nagminniej na swych stronach wirtualnych firmy mają zakładki kariery. Tam - zależnie od aktualnego zapotrzebowania na pracobiorców - znajdziemy ogłoszenia na konkretne stanowiska lub zbiorczą informację, jakiego typu pracobiorcami firma jest zainteresowana.

firmy - malunek
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Jednym z trendów jest poszukiwanie pracy poprzez serwisy społecznościowe, jednak osoby bez doświadczenia powinny je użytkować w inny sposób aniżeli ci, którzy wcześniej pracowali. Co w takim razie mają robić? Przede wszystkim poszukiwać punktów a także grup, w których gromadzą się osoby z branży. Umożliwiają to między innymi profesjonalne serwisy społecznościowe. Dzięki temu nie tylko na bieżąco monitorujemy informacje, lecz także nawiązujemy kontakty zawodowe, których w innych okolicznościach nie mielibyśmy okazji stworzyć w takiej skali jak też tak krótkim czasie. Chlebodawcy wiedzą, że młodzi szukają pracy głównie w internecie, dlatego właśnie tam możemy znaleźć najwięcej ogłoszeń kierowanych do owej grupy wiekowej. Nierzadko będą to ogłoszenia bezpłatne.

Jeżeli mamy na koncie doświadczenie zawodowe, winniśmy bez problemu określić, w jakiej branży i na jakich posadach się odnajdziemy. Wybierając ogłoszenia lepiej wybierać te, w których spełniamy przynajmniej trzy czwarte wymagań, aplikacja na posady, do których brakuje nam połowy niezbędnych kompetencji, możemy uznać za bezskuteczne.