Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

Jakie kroki należy podjąć, aby odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Aby firma osiągnęła sukces musi się rozwijać. Nie zawsze jednak właściciel firmy dysponuje na ten cel odpowiednimi środkami. Jak można je pozyskać?

Internet - landszaft
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
landszaft - Internet
Author: Christoph Scholz
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem, z jakiego warto skorzystać są dotacje z puli Funduszy Europejskich, przyznanych Polsce na lata do 2020 roku. Na dotacje z tego źródła w pierwszej kolejności liczyć mogą firmy, jakie planują prace rozwojowe oraz badawcze. Instytucją odpowiadającą za udzielenie wsparcia przedsiębiorcom w tej dziedzinie jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Poza Funduszami Europejskimi istnieje także kilka programów krajowych, które pomagają przedsiębiorcom w rozwoju firmy. Można wymienić cztery grupy takich programów - pieniądze na start przedsiębiorstwa dla pracujących, pieniądze na start firmy dla bezrobotnych, pieniądze dla nowych firm i pieniądze dla firm starszych niż rok. Ponadto, zawsze dobrym sposobem dla pozyskanie środków na rozwój swojej firmy jest znalezienie inwestora, który uwierzy w nasz pomysł i zechce zainwestować własne środki, oczywiście oczekując czegoś w zamian. Dotacje na innowacje i wszystkie inne wymienione formy zdobywania środków powinniśmy rozwacyć przed wzięciem redytu w banku na rozwój przedsiębiorstwa.

Aby postawić sobie cele rozwoju firmy - hiperłącze do serwisu przede wszystkim musimy wiedzieć z czym startujemy. Do tego między innymi służy wycena firmy. Aby wiedzieć czy otrzymana przez nas wstępna propozycja dotycząca na przykład sprzedaży części udziałów jest dla nas korzystna, powinniśmy wycenić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa czy też udziałów spółki jest koniecznym działaniem do określenia godziwych aktywów oraz stosowane jest w trakcie dokonywania zmian struktur prawnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do przygotowywania sprawozdań finansowych. Ponadto, wycena przedsiębiorstwa może być także elementem zabezpieczeń kredytu. Powinniśmy mieć na uwadze, iż aby taka wycena posłużyła w odpowiedni sposób i mogła przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa powinna być wykonywana przez eksperta, dlatego, że istnieje wiele metod wyceny stosowanych przede wszystkim ze względu na cel.

W sieci bez trudu znajdziemy kontakt do firmy, która specjalizuje się w wycenach. Oczywiście najlepsze efekty daje współpraca ze stałym doradcą, który dobrze rozumie na czym dokładnie polega prowadzony przez nas biznes, ma dostęp do wszystkich istotnych danych i do którego mamy się pełne zaufanie.