Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

Na co zwrócić uwagę przy doborze wózeczka dla maluszka

Dobór odpowiedniego wózka dla niemowlęcia to jeden z problemów, z którym muszą się zmierzyć pary spodziewające się potomka i młodzi rodzice. Dlatego z myślą o nich prezentujemy garść wskazówek tyczących się tego, czym się kierować przy zakupie nowego pojazdu kołowego dla naszego malca.

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić zanim kupimy wymarzony wózek to upewnienie się, że nie jest nam potrzebny wózek bliźniaczy. Krok to właściwie oczywisty w czasach, kiedy badania usg ciąży są systematyczne i dokładne, jednak niejedna przyszła mama przekonała się, iż zbyt wczesna decyzja o zakupie pojedynczego wózka została zweryfikowana przez przychodzącą na świat dwójkę maluchów. W przypadku, gdy bliźniactwo wam nie grozi, dobrze jest zacząć się rozglądać za wózkami przeznaczonych dla jednego dziecka. Istnieją trzy podstawowe parametry, którymi powinniśmy się kierować przy doborze wózka dla niemowlaka: lekkość, wytrzymałość i funkcjonalność (zobacz najbardziej opłacalną ofertę na stronie).

fotelik dla dziecka
Author: vastateparksstaff
Source: http://www.flickr.com

Nasz wózeczek nie może dużo ważyć nie ze względu na jego pasażera, lecz przede wszystkim po to, by uprościć życie jego dorosłemu użytkownikowi, to jest mamie. Często wycieńczona ciążą i porodem rodzicielka wymaga pełnej wygody i jak najmniejszego obciążenia przy prowadzeniu, wciąganiu, zjeżdżaniu czy składaniu wózka. Warto więc zatroszczyć się o jej kręgosłup i ogólną kondycję i kupić wózeczek zrobiony z lekkiego, lecz trwałego tworzywa, na przykład wózek quinny. Nawiązując do wytrzymałości należy dodać, że gatunek materiałów, z których zrobiono wózeczek ma ogromny wpływ na długowieczność naszego wehikułu. Należy w tej sytuacji wyróżnić się domyślnością i zainwestować nieco więcej w droższy wózek quinny, ale o lepszej jakości komponentach, ponieważ może on posłużyć nie tylko maluchowi, ale także jego przyszłemu rodzeństwu. Ostatnią właściwością kluczową jest funkcjonalność. Warto upewnić się, czy w naszym przyszłym wózeczku można wypiąć gondolę i zamontować fotelik samochodowy dla dziecka.

To ogromne ułatwienie głównie dla rodziców, którzy chcą lub muszą więcej podróżować ze swoim maleństwem.