Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

Powierzasz swoje dane osobowe różnorakim przedsiębiorstwom? Przekonaj się, czy okazują się bezpieczne

Każdy mieszkaniec ma prawo do ochrony dotyczących swoich danych osobowych. Regulacja o zabezpieczeniu danych osobowych ma za zadanie przede wszystkim ochraniać osoby fizyczne, jakich dane osobowe są, albo zdołają być przetwarzane przez przeróżne podmioty, instytucje, organizacje.

pieniądze - widok
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
ochrona danych osobowych to pojęcie regulowane przez przepisy ustawy z roku 1997 o ochronie danych osobowych. Chociaż rzeczona ustawa ma już kilkanaście lat, wciąż prowadzone są działania mające na celu doskonalenie poziomu bezpieczeństwa zgromadzonych danych osobowych. To naprawdę istotne, bowiem w dzisiejszych czasach nasze dane stają się jeszcze silniej zagrożone. Udostępniamy je niemal na każdym kroku: przy ewentualności uczestniczenia w konkursach oraz losowaniach, zakładając konto w witrynach internetowych czy nawet robiąc zakupy online. Niesamowicie ważne jest, aby mieć świadomość, których szczegółów pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom obcym.

Wielu ludziom wydaje się, że taka osoba nie jest potrzebna w ich firmie. Jednakże znaczna część właścicieli firm jest w bardzo dużym błędzie, bowiem tej chwili funkcjonuje wielu hakerów, jacy nie mają jakichkolwiek skrupułów do pozyskiwania danych osobowych. Trudno jest uniknąć w obecnych czasach sytuacji, w jakich należy podać własne dane - sprawdź informacje - osobowe. Udostępniamy je właściwie wypełniając każdy druk i formularz, uczestnicząc w życiu internetowym bądź zawierając umowę o korzystanie z jakichś usług.

Ważne bywa to, by wiedzieć, które informacje można podać, a których w żadnym razie nie wolno wpisywać. Należy także upewnić się, że osoba, która pobiera od nas informacje osobowe, została do tego rzeczywiście upoważniona. administrator bezpieczeństwa informacji jest odpowiedzialny za nadzór nad przestrzeganiem przepisów oraz środków bezpieczeństwa odnośnie przetwarzania i udostępniania danych osobowych. Już dzisiaj zadbaj o bezpieczeństwo swoje, swoich podwładnych oraz firmy. Zatrudnij odpowiednią osobę na stanowisko ABI. Możesz mieć gwarancję, iż wszelkie dane osobowe od tego momentu będą nie do ruszenia.