Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

Uczenie się języka polskiego

Nasz urzędowy język do najłatwiejszych nie należy. Musimy się nieźle namęczyć, by samemu się go nauczyć, mimo, że mieszkamy w Polsce, to i tak uczenie się polskiego sprawia pewne problemy. Sporo ludzi robi błędy, które stały się tak popularne, że sporo ludzi bierze je za właściwe dla naszego języka. Jeśli, więc my sami miewamy kłopot z uczeniem się polskiego, to, co mają pomyśleć obcokrajowcy? Ludzie, którzy chcą się nauczyć polskiego i nie żyją w Polsce mają przed sobą spore wyzwanie, ale jak wiadomo jest to sprawa, którą da się ogarnąć

Kurs języka
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Ogólnie nauka polskiego powinna być oparta na systematyczności, czyli tak jak nauka każdego języka. Bez używania języka nie uda nam się go porządnie nauczyć. Powinniśmy być przygotowani na to, że popełnimy sporo błędów. Dlatego kurs języka polskiego jest czymś niezbędnym, bo ciężko nauczyć się polskiego we własnym zakresie. Dobrze znaleźć szkołę, w której odbywają się kursy języka polskiego albo znaleźć jeden z internetowych kursów i samemu zacząć nad nim pracować.

Przy kupowaniu kursu języka polskiego trzeba zwrócić uwagę na to, czy poza możliwością nauki ortografii i pisania jest również opcja nauki właściwej wymowy. Bo jeśli są teksty do przeczytania, ale nie ma również wersji audio, która pozwalałaby usłyszeć, jak wszystko powinno brzmieć, to taki kurs nie ma sensu. Dlatego trzeba zobaczyć, jakie kursy mamy na rynku i znaleźć ten, który będzie rzeczywiście świetnie opracowany. A jeśli w okolicach istnieje szkoła, która prowadzi kursy polskiego, to lepiej dla nas, bo tego typu kurs w szkole okaże się dodatkową motywacją do systematycznego uczenia się.

Kiedy więc marzymy o znajomości języka polskiego, nawet na poziomie podstawowym, to naprawdę dobrze sprawdzić jakie są możliwości nauki tego języka. Po kilkunastu lekcjach wciąż będziemy zaskoczeni tym jak wiele się dzieje w tym języku, ale powoli uda nam się wszystko rozgryźć i po miesiącu będziemy umieli powiedzieć już coś sensownego w języku polskim, a co dopiero po paru miesiącach uczenia się. Dlatego nie ma, co się zrażać pierwszymi niepowodzeniami i po prostu robić wszystko, aż język polski przestanie być nieodkrytą zagadką.