Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 245 of /var/www/vhost/e-hiszpanski.net/modules/block/block.module).

W jaki sposób dotrzeć do klienta i jak podkręcić wskaźniki sprzedaży we własnej firmie?

Funkcjonujemy w czasach w których zważywszy na wielką konkurencję, musimy walczyć o klienta wszystkimi dostępnymi metodami. Oczywiście, najlepszą reklamą dla naszej firmy będą wysokiej jakości rzeczy jakie chcielibyśmy sprzedać, jednakże ponad to trzeba troszczyć się o to, aby zostać zauważonym oraz wyróżnić się spośród wszystkich dostępnych przedsiębiorstw.

Jeśli mamy zamiar dotrzeć do nowych klientów i posiadamy na przykład kanał sprzedaży telefonicznej czy też mailowej, możemy postawić na zakup baz danych. Tak właśnie za konkretną kwotę dostaniemy dostęp do ogromnej ilości potencjalnych klientów. Posiadając taki zakres danych, będziemy w stanie przygotować właściwie skonkretyzowaną strategię marketingową. Jeżeli chodzi o tego rodzaju praktyki, to posiadamy możliwość wykupienia baz, które będą miały dokładnie te informacje których konkretnie potrzebujemy biorąc pod uwagę charakter naszej firmy.

Marketing
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
W taki sposób zwiększamy możliwości na finalną sprzedaż, gdyż zainteresowanie konsumenta, jaki ma określoną potrzebę jest dużo łatwiejsze. Jeśli chodzi o wzrost wskaźników sprzedaży, to wiele przedsiębiorstw ponad to stawia także na kursy dla swoich pracowników. Zainwestowanie pieniędzy we wzrost kompetencji swojego personelu może wrócić do nas w bardzo szybkim czasie. Rozważmy tutaj chociażby różnego typu warsztaty, na których uczestnikom wykładana jest choćby strategia komunikacji bezpośredniej. Jeśli oczywiście nasze przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą, która rozgrywa się w stylu tak zwanym face-to-face, to okaże się to bardzo pożądane aby zafundować swoim pracownikom tego rodzaju szkolenie.

Z punktu widzenia sprzedawcy, to sytuacja w której dochodzi do komunikacji bezpośredniej pomiędzy nim a kupującym może być dużo lepsza jeżeli chodzi o możliwości finalizacji transakcji niż dla przykładu rozmowa telefoniczna, w trakcie której staramy się przekonać kogoś do kupna określonego towaru. Niezwykle przydatne jest w takich przypadkach wszystko to, co składa się na tak zwaną komunikację niewerbalną. Gesty, mimika a także nasze ogólne zachowanie mają wielki wpływ na sukces transakcji, jaką chcemy przeprowadzić.